13 feb
Látogatási tilalom a klinikákon is
Részleges látogatási tilalmat rendeltek el péntektől a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában az influenzajárvány miatt, a betegek védelme érdekében. A Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban továbbra is érvényben van a korlátozás.
13 feb
CT-vizsgálattal a túlélésért
A Debreceni Egyetem egészségügyi szolgáltatói is csatlakoztak az országos tüdőrákszűrési modellprogramhoz. A HUNCHEST II. keretében CT-vizsgálatokat végeznek, így korai stádiumban kimutatható a daganat. A cél, hogy a jövőben bevezethessék ezt a szűrést hazánkban.
06 feb
Veres Gábor (1969-2020)
Életének 51. évében 2020. január 28-án elhunyt Veres Gábor habilitált egyetemi tanár, az MTA doktora, a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Intézetének és Klinikájának igazgatója. A Debreceni Egyetem, az Általános Orvostudományi Kar saját halottjának tekinti.
06 feb
Rekordadomány a gyermekklinikának
Jelentős összegű támogatást kapott a Debreceni Egyetem gyermekklinikája. Az idei Debrecen Város Bálján jótékonysági célra 12,3 millió forint gyűlt össze, melyet a klinikát segítő Leukémiás Gyermekekért Alapítvány részére ajánlottak fel. Az adományt szerdán adták át a szervezők.
05 feb
Angolul is a betegek szolgálatában
A magyar után már az angol nyelvű verziója is letölthető a Debreceni Egyetem egyedülálló egészségügyi applikációjának. Az UD Mediversity appon keresztül mostantól a külföldi betegek számára is elérhető a telefonkönyv, a szakrendelés- és orvoskereső is.
03 feb
Kézmosással a megelőzésért
Influenzajárvány van Magyarországon, és világszerte terjed az új koronavírus. A betegségek elkerülése érdekében sokat tehetünk az alapvető higiénés szabályok betartásával. Különösen fontos a gyakori, helyes kézmosás – hangsúlyozzák a Debreceni Egyetem szakemberei.
28 jan
Koronavírus: az egyetem felkészült
A korábbi jelentős járványokhoz hasonlóan ezúttal is a megelőzésre helyezi a hangsúlyt az intézmény, folyamatosan tartják a kapcsolatot az érintett országokból érkező hallgatókkal. A Debreceni Egyetem betegellátó intézményeiben is megtették a szükséges óvintézkedéseket.
25 jan
Korszerű vérnyomáscsökkentés
Kardiovaszkuláris életkor kalkulátort és vérnyomásnaplót is tartalmaz a KardioNapló nevű applikáció, amit a XVII. Regionális Hipertónia Napon mutattak be szombaton, a Debreceni Egyetemen. A mobilalkalmazás a hipertónia korai felismerésében és a kezelésben is segíthet.
21 jan
Példamutató adomány
Csontvelővizsgálatra alkalmas tűket kapott a Debreceni Egyetem Gyermekklinika gyermekhematológiai részlege. Az eszközöket abból az összegből szerezték be, amit a Szepesi Kertészet vásárlói adományoztak a Remény a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány javára.
Meghitt ünnep és nagylelkű adomány
Herczegh Anita, a köztársasági elnök felesége volt a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikáján rendezett karácsonyi ünnepség díszvendége. Az keddi eseményen bejelentették: a klinika újabb hárommillió forint elnöki adományban részesül.