24 aug
Többmilliós adomány a DAEFI-nek
Ötmillió 700 ezer forint gyűlt össze DE KK Debreceni Alapellátási és Egészségfejlesztési Intézet javára az augusztus 22-én megrendezett Richter Egészségváros programon. Az adományból defibrillátort és gyermekfogászati széket vásárol az intézet.
18 aug
​​​​​Egészségváros az alapellátásért
A Debreceni Egyetem Debreceni Alapellátási és Egészségfejlesztési Intézetét támogatják a szombati, Richter Egészségváros programmal. A gyógyszergyár kétmillió forintos adományát, illetve a rendezvényen összegyűlt összeget defibrillátor és gyermekfogászati szék vásárlására fordítják.
31 júl
Babafészek a koraszülötteknek
A Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikája a koraszülöttek fizikai és idegrendszeri fejlődését segítő textil eszközöket kapott az Alapítvány az Alapítványokért Plüss Kommandójától. A több mint egy millió forint értékű adományt pénteken adta át.
09 júl
A spontán szülést támogatják
A Debreceni Egyetem Szülészeti Klinikáján jelentősen csökkent, így most jóval az országos átlag alatt van a császármetszések aránya. Ez elsősorban az új szakmai protokollok bevezetésének köszönhető. A cél, hogy a jövőben egyre több terhesség végződjön spontán szüléssel.
07 júl
Miniszteri elismerés a főgyógyszerésznek
Buchholcz Gyula főgyógyszerész, a Debreceni Egyetem Egyetemi Gyógyszertár vezetője szakmai munkájáért Miniszteri Elismerő Oklevélben részesült. A díjat Kásler Miklós minisztertől és Horváth Ildikó államtitkártól vette át hétfőn Budapesten, a Semmelweis-napi ünnepségen.
01 júl
Egyéves a DAEFI
A DE KK Debreceni Alapellátási és Egészségfejlesztési Intézet, amely több mint 38 ezer diákot lát el az iskolai-óvodai egészségügyi szolgálat keretében 2019. július elsején jött létre. A szolgáltatás színvonalát most a rendelők felújításával és új eszközök beszerzésével javítják.
A biztonságos ellátásért
A Debreceni Egyetem betegellátó intézményeiben a betegek és a dolgozók védelme, illetve az ellátás biztonsága miatt tartják fent a látogatási tilalmat. A döntés hátteréről a Klinikai Központ elnöke és a DE Járványügyi Munkacsoport vezetője szerdán tartott tájékoztatót.
Marad a látogatási tilalom
A Debreceni Egyetem betegellátó intézményeiben nem oldják fel az általános látogatási tilalmat. Még mindig fennáll a fertőzés bejutásának veszélye, ez pedig veszélyeztetheti az ellátókapacitás biztonságos növelését- írta körlevelében a Klinikai Központ elnöke.
Jövőbemutató kutatások
A Debreceni Egyetemen működő MI-Tudásközpont mesterséges intelligenciára épülő kutatásairól számoltak be a szakemberek az intézmény és a Microsoft keddi közös tájékoztatóján. Az egyetemen a klinikai kutatástól a természettudományi vizsgálatokig számos területen alkalmazzák a korszerű megoldásokat.
Betegellátás: első a biztonság
Fokozatosan, a biztonságot szem előtt tartva kell a teljes működés irányába elmozdítani a betegellátást – mondta a Debreceni Egyetem Klinikai Központ elnöke a Debrecen Televízióban. Berényi Ervin ugyanakkor hozzátette: a járványnak nincs vége, az egészségügynek fel kell készülni az újabb hullámra.