Legfrissebb hírek
Új kezelőszékek segítik a daganatos betegek ellátását
Harmincnégy modern kezelőszékkel bővült a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Onkológiai Klinikájának eszközparkja. A fejlesztés hozzájárul ahhoz, hogy betegek a lehető legkényelmesebb és legbiztonságosabb körülmények között kapják meg a terápiát.
Folyamatos fejlődés és nemzetközi siker a debreceni urogynekológiai ellátásban
Vizeletcsöpögés egy önfeledt nevetés közben vagy állandóan visszatérő hüvelyi fertőzés – ezek nem csupán a mindennapokat megnehezítő kellemetlenségek, hanem valódi orvosi problémák, amelyek ma már a korszerű diagnosztikai és terápiás lehetőségeknek köszönhetően eredményesen kezelhetőek. A többek között ezeknek a betegségeknek a gyógyításával foglalkozó urogynekológia a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában az elmúlt évek alatt az ország egyik legdinamikusab
Húsz éves a rehabilitációs tanszék
A Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karának Orvosi Rehabilitáció és Fizikális Medicina Tanszéke 2006-ban jött létre. A tanszék az elmúlt húsz évben a régió rehabilitációs oktatásának, kutatásának és betegellátásának meghatározó központjává vált. Az évforduló alkalmából rendezett ünnepségen a szakemberek a tanszék fejlődését, eredményeit és a rehabilitáció jövőjét is értékelték.