Betegellátás: első a biztonság
Fokozatosan, a biztonságot szem előtt tartva kell a teljes működés irányába elmozdítani a betegellátást – mondta a Debreceni Egyetem Klinikai Központ elnöke a Debrecen Televízióban. Berényi Ervin ugyanakkor hozzátette: a járványnak nincs vége, az egészségügynek fel kell készülni az újabb hullámra.
Fontos változások a betegellátásban
Hétfő reggeltől részlegesen, szerda reggeltől pedig teljesen visszaveszi a megyei sürgősségi és a fekvőbeteg-ellátást a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház a Klinikai Központtól. Debrecen sürgősségi ellátása, az eredeti helyzetnek megfelelően, a Klinikai Központ Sürgősségi Klinikáján történik.
Innovációval a járvány ellen
A koronavírus-járvánnyal szembeni védekezéssel kapcsolatos kutatások és fejlesztések aktuális helyzetéről tartott online tudományos konferenciát az Innovációs és Technológiai Minisztérium. A tanácskozáson Szilvássy Zoltán rektor ismertette a Debreceni Egyetemen folyó fejlesztéseket.
Előszűrő sátor a gyermekklinikán is
Katonai sátorban végzik a szakrendelésekre érkezők előszűrését a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Gyermekgyógyászati Klinikájánál is. A gyermekek és kísérőik a lázmérés és a kikérdezés után csak maszkban és kézfertőtlenítést követően léphetnek be az épültbe.
Berényi Ervin az FM90 Campus Rádióban
A betegellátással kapcsolatos várható intézkedésekről, a veszélyhelyzet utáni változásokról és a Virtuális Ambulanciáról is beszélt Berényi Ervin, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ elnöke az FM 90 Campus Rádió péntek reggeli műsorában.
Megszépült a szoborpark
Újra régi pompájában látható a Debreceni Egyetem klinikatelepén lévő szoborpark. A műalkotásokat a közelmúltban újítottak fel az Általános Orvostudományi Kar és a Klinikai Központ összefogásának köszönhetően.
Összefogásból jeles
Rendkívüli együttműködéseket és összetartást hozott a járvány elleni védekezés a Debreceni Egyetemen. Az intézmény saját Veszélyhelyzeti Alapja mellett több vállalkozás, gazdasági szervezet és magánszemélyek tartották fontosnak, hogy a vírusvédekezést anyagilag és speciális eszközökkel támogassák.
Félidejénél jár a koronavírus-szűrés
A Debreceni Egyetem részvételével, több mint egy hete tart az országos koronavírus-szűrés. A szakemberek azt kérik, ha valaki kapott meghívást, de nem tudott részt venni, telefonon kérjen újabb időpontot, és menjen el a vizsgálatra a következő napokban.
Ülésezett a Szenátus
Ideiglenes Tanulmányi és Vizsgaszabályzatról, a Lomonoszov Egyetemmel kötött megállapodásról, és a könyvtáros szakok karok közötti áthelyezéséről is döntött a Debreceni Egyetem Szenátusa április 29-ei ülésén. A veszélyhelyzet kihirdetése óta másodjára ülésezett elektronikus formában a testület.
Elindult az országos koronaszűrés a DE-n
A Debreceni Egyetem május elsején elkezdte a vizsgálatokat az országos szűrőprogramban. Az intézmény szakemberei négy megyében mintegy 4000 embert vizsgálnak meg két hét alatt. Elsőként a debrecenieket hívták be a vizsgálatra.