Szobor a példaadó professzornak
Halálának 20. évfordulóján tanítványai, családtagjai, barátai és egykori kollégái körében avatták fel Árvay Sándor professzor szobrát a Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikája előtt. A klinikaigazgató mellszobra Ecsedi Zsolt szobrász munkája.
Korszerű terápiával az IBD ellen
Az új biológiai terápiákkal teljes életet élhetnek a gyulladásos bélbetegségben szenvedők, akiknek ellátásában kiemelt szerepe van a Debreceni Egyetem Klinikai Központjának. A betegség világnapján, május 19-én este lila fénybe borul a Nagyerdei Víztorony.
A néma gyilkos nyomában
Szűréssel és tanácsadással hívják fel a figyelmet a magas vérnyomás veszélyeire és korai felismerésének fontosságára a Debreceni Egyetem szakemberei. A hipertónia világnap kapcsán a Mihály-napi vásárban és az egyetem campusain ingyenes mérések lesznek.
Küzdelem a petefészekrák ellen
A Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikája is csatlakozott a petefészekrák világnapjához, melyet május 8-án tartanak. Az intézmény orvosai és szakemberei a világnap hivatalos logójának viselésével hívják fel a figyelmet a betegségre.
Az ország első Sürgősségi Klinikája
Sürgősségi Klinikával bővül a Debreceni Egyetem Klinikai Központja - jelentették be pénteken a III. Sürgősségi Orvostani Fórumon. A kétnapos konferencián a sürgősségi ellátás legújabb eredményeivel is megismerkedhettek a résztvevők.
Öt év gyermekgyógyászati sikerei
Új pszichoszomatikus részleg, évente csaknem százezer gyermek gyógyítása – néhány példa a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Intézetének eredményeiről. Tudományos ülésen értékelték az elmúlt öt évet kedden a DAB Székházban.
Sürgős megoldások vészhelyzetekre
Egy terrortámadás vagy katasztrófa során szükséges sürgősségi ellátásra is felkészülnek a Debreceni Egyetem Klinikai Központjának orvosai – hazai és nemzetközi szakértőkkel pénteken kezdődik a III. Sürgősségi Orvostani Fórum
Nőgyógyászat gyermek- és kamaszkorban
A serdülő lányok fogamzásgátlási lehetőségei, az egészséges nemi életre nevelés és a méhnyakrák megelőzése – ezek a kiemelt témái a Debreceni Egyetem szakembereinek részvételével zajló Gyermeknőgyógyász Kongresszusnak.
Az orvostudomány kiválóságai
Balla György professzort a kísérletes, míg Mechler Ferenc professzor emeritust a diagnosztikai orvostudomány területén elért eredményeiért tüntette ki Elischer Gyula, illetve Went István emlékéremmel a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Új projektek, ünnepi megemlékezés, jubileumi évfordulók, haltani konferencia, Natural Expo, TörDElő – márciusban is ott voltak az egyetem legfontosabb eseményein a Díszudvar magazin kamerái.